Oferta systemy i wirtualizacja

IP LAB – rozwiązania informatyczne

OFERTA SYSTEMY I WIRTUALIZACJA

Naturalne jest, że w każdym przedsiębiorstwie wraz z jego rozwojem pojawia się coraz więcej systemów wewnętrznych. Wzrasta też zapotrzebowanie na systemy zewnętrzne – chociażby potrzeba coraz więcej i coraz większych skrzynek pocztowych. Z czasem te systemy zewnętrzne chcemy przenieść do firmy, z powodów ekonomicznych lub poufności danych. Może się okazać, że taniej będzie postawić własny serwer pocztowy niż opłacać 10 skrzynek dla pracowników u zewnętrznego dostawcy.

W przeszłości każdy kolejny System uruchamiany w firmie oznaczał konieczność kupna kolejnego serwera. Sam serwer to jednak nie wszystko co trzeba było kupić do uruchomienia usługi, nie możemy zapominać o systemie operacyjnym, kolejnym miejscu w serwerowni, prawidłowym backupowaniu i wielu innych kwestiach związanych z zarządzaniem data center. Wszystkie te problemy jesteśmy w stanie rozwiązać korzystając z technologii wirtualizacji. Zamiast wielu fizycznych maszyn, uruchamiamy jedną i w ramach niej tworzone są maszyny wirtualne realizujące poszczególne funkcje. Dzięki temu koszt uruchomienia kolejnego serwera może być mniejszy nawet o 90% w stosunku do podejścia klasycznego.

Wprowadzenie wirtualizacji w waszej firmie nie musi oznaczać dużych kosztów, czołowy producent systemów wirtualizacji oferują swoje rozwiązania również ZA DARMO.

IP LAB może pomóc Państwu w zakresie systemów i ich wirtualizacji w następujących kwestiach:
· Zaprojektowanie i wdrożenie systemu wirtualizacji VMware, w wariantach od darmowego po rozbudowane klastry wirtualizacji z wielościeżkowym dostępem do macierzy dyskowych, wysoką dostępnością, wysoką niezawodnością i automatycznym kolejkowaniem zasobów klastra
· Audyt i optymalizację istniejącej infrastruktury serwerowej
· Doradztwo w zakresie wirtualizacji – wirtualizacja jest doskonałym rozwiązaniem, ale nie w każdym przypadku
· Migracja zasobów z systemów fizycznych na wirtualne

Nie jest możliwe wyczerpanie tematu wirtualizacji w kilku zdaniach. Jeśli mają Państwo jakieś pytania lub wątpliwości, pozostajemy do Państwa dyspozycji i zapraszamy do kontaktu.