Oferta sieci i bezpieczeństwo

IP LAB – rozwiązania informatyczne

SIECI KOMPUTEROWE I BEZPIECZEŃSTWO INFORMACJI

Wszyscy wiemy, że żadna nowoczesna firma nie jest dziś w stanie działać bez podłączenia do Internetu. Niestety już zdecydowanie mniej osób zdaje sobie sprawę z wiążących się z tym zagrożeń. Popularne wirusy stanowią tylko część zagrożenia, poza nimi KAŻDY użytkownik Sieci musi mierzyć się z robakami, oprogramowaniem szpiegującym, włamaniami do sieci przewodowych i bezprzewodowych, błędami w oprogramowaniu, a także wieloma innymi zagrożeniami. Wraz z rozwojem Państwa firmy coraz cenniejsze stają się informacje jakie powierzacie waszym komputerom. Dodatkowym skomplikowaniem sprawy jest konieczność dostępu do poufnych danych poza placówką firmy.

Każdy wie, że należy posiadać alarm w biurze, kraty w oknach i kasety pancerne – czy informacje w firmowych komputerach są równie dobrze zabezpieczone ?

Postronne osoby nie są wpuszczane do pomieszczeń biurowych i nie pozwala im się przeglądać dokumentów – czy w Państwa firmie to samo można powiedzieć o sieci komputerowej ?

Ile kosztowałoby waszą firmę utrata wszystkich strategicznych danych z komputera ?

Takich pytań jest tym więcej, im bardziej jest rozwinięta działalność. Wychodząc naprzeciw takim zagrożeniom IP LAB jest w stanie zaoferować państwu m. in.:

- Projektujemy i wykonujemy nowe, przewodowe i bezprzewodowe sieci komputerowe
- Zapewniamy audyt istniejących instalacji i urządzeń sieciowych, dbając o bezpieczeństwo informacji
- Projektujemy i wdrażamy zabezpieczenia sieci przed zagrożeniami pochodzącymi z zewnątrz jak i wewnątrz firmy
- Realizujemy usługi szyfrowanego zdalnego dostępu poprzez VPN do poufnych danych i systemów
- Filtrujemy i monitorujemy działalność Państwa pracowników w Internecie

Powyższa lista to zaledwie fragment tego, co jesteśmy w stanie dla Państwa zaprojektować i zrealizować w celu zabezpieczenia sieci. Dokładamy wszelkich starań, by dostarczane systemy informatyczne i ich potencjalna wirtualizacja były rozwiązaniami oddziałującymi na sprawniejsze funkcjonowanie Państwa firmy. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.